www.hoekwierde.nl

Welkom bij de Bewonersgroep Hoekwierde

EZH Weekjournaal, Zelfbeheer

EZH weekjournaal, week 17

Maandag
Ballast verzorgt het vlakken en inzaaien van de strook langs de kwelsloot.

Afbeelding 078klein

Ton en ik hebben in de middag een gesprek met Ed Anker en Linda Baan. Hij hoort onze kritiek tegen de bouwplannen in de Wierden en de flat naast het Windbos in het bijzonder aan en stelt ”geen aanleiding te zien voor een herijking”. Je kunt je voorstellen dat wij dat uiterst teleurstellend vinden. Is het nu niet willen of niet kunnen.

Dinsdag
De eerste maaidag van dit jaar. Lap met de maaier, Kees met de blazer en omdat Jos niet kan val ik in met de bosmaaier.

In het kantoortje van de gemeente aan de Kerkgracht ontvangen Nico, Yvonne, Ouwe en Annemiek Wijnand, Ton en mij. Het gesprek vindt plaats op verzoek van Wijnand. Hij informeert de vertegenwoordigers van de gemeente en wij schetsen de vervolg stappen in het proces samen met de betrokken bewoners.

Ton neemt deel aan een discussie over de toekomst van Haven. Ik sta met mijn teamgenoten met de voeten in het zand en maak het volley zandje klaar voor het nieuwe zomer beach seizoen. Als je zin hebt om te beachvolleyballen en je bent met 4 mensen dan vertel ik je graag de spelregels van het gebruik van het veldje.

foto 2klein

Woensdag
Ballast maakt de border tussen Fred en Anton plantklaar. Geweldig Jan!

Afbeelding 080klein

Ton informeert in Oss mensen over onze ervaringen en ik schuif aan bij een groep verontruste bewoners uit de Bouwmeesterbuurt. Ook daar willen ze van de gemeente gaan bouwen in het groen met dezelfde kulargumenten als bij ons.

Donderdag
Ballast brengt grond aan langs de bosrand. Er wordt  50 m3 gestort.

Afbeelding 079klein

Ik schoffel de westkant van de haag rond de volkstuinen

Vrijdag
Om half 8 start Ballast met het vlakken van de klei langs de bosrand.

Ook om half 8 staat er ook een grote vrachtwagen van kwekerij De Batterijen voor de deur van Bram. Even later staat de hele oprit vol met de plantjes voor de wijkwerkochtend.

Even later bezorgt de fa. Jonk aarde voor de plantjes.

Afbeelding 083klein

Twee hoogstam kersen gaan direct naar Bert. Hij weet dat Niels en Nienke die in de loop van de ochtend gaan planten. Dat doen zij in de regen onderwijl het kroningslied oefenend.

Ton en Willem buigen zich de middag suf aan wapeningsstaven voor het kunstwerk.

Afbeelding 081klein

Ik rij langs het depot van Ballast en krijg van Jan nog plantmateriaal mee voor morgen. Beuken voor langs de bosrand en het dichten van de haag langs 19-27. Hulst en rozen voor bij de stenen brug. Ik bezorg die bij Thom en Willem, zij gaan ze morgen planten. En ik krijg lijsterbes en rozen mee voor de bosrand.

In het Wierdendok is er het tweede ijsvogelberaad met de directe buren van de Kornwierde en de Hoekwierde. Wijnand heeft alle reacties gebundeld en gepresenteerd in een inzichtelijk overzicht. Er is geen meerderheid voor handhaving van de wand op de huidige plek. Wij spreken af handmatig de stobben op te ruimen en het “gat” dicht te planten met struiken. Randvoorwaarden voor een eventuele ijsvogelwand zijn nu bekend en op basis daarvan  gaan wij rustig een plannetje uitwerken. Realisatie kan niet eerder dan de komende winter plaats vinden. Nu is het het broedsseizoen en is het op de plaats rust.

Na het overleg bereiden Bram, Greet, Ton en ik de dag van morgen voor.

Zaterdag
Om 9 uur zijn Bram, Greet en ik bezig met het uitsorteren van de planten en het transporteren naar de plantplek.
Ik kan er verder jammer genoeg niet bij zijn en zie aan het eind van de dag het creatieve resultaat en kan nog helpen met het opruimen van het gereedschap.Ik hoor aan het eind van de dag dat 28 deelnemers zich kleurrijk vermaakt hebben. Lees er hier alles over.

Ton interpreteert ruim de wijk want hij helpt ook nog bij Gijs in de Leemwierde en Wijnand in de Kornwierde.

Zondag
Geen rustdag voor Greet en Hester. Zij rusten niet voordat alle resterende zaadjes langs de bosrand zijn ingeharkt.

Geef een reactie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Thema door Anders Norén