In het midden Eloy onze bioloog.
Wijk Werk Ochtend 28-2 2026.
Ps. Door omstandigheden wat verlaat, maar is hier toch nog het verslag.
Als ik van huis ga richting container om het gereedschap op te halen samen met Bram, kom ik altijd Thom en Elly tegen, die meestal al vroeg op pad zijn om de struiken op te schonen en te snoeien en zo ook de gehele steiger beplanting.
Zo, al het gereedschap is nu ingeladen en kunnen wij vertrekken naar de afgesproken verzamelplaats.

Een klein groepje is al gearriveerd.
Toen wij aankwamen met het gereedschap werd de aanhanger al snel leeggehaald door een aantal mensen.


Hier nog niet zo te zien, maar toen iedereen er eenmaal was, telde ik zeker 36 groen-geklede bewoners, klaar om weer gezamenlijk de diverse werkzaamheden op te pakken, die werden vermeld door Arno.

Eén van de klussen was de wilgenrand van de Hoeksteen border opknappen door extra wilgentakken te rijgen voor de stevigheid. Doordat ook een auto er tegenaan gereden was, zijn enkele paaltjes afgebroken en die werden meteen ook vernieuwd.
Er was een hele ochtend voor nodig tot de soeppauze, om het af te krijgen.
En dit samen uitgevoerd door: Peter, Alfred, Ruud en Fred.


Ook de bosborder kreeg een grote lente beurt. Door Marlies en Margreet werden de uitgebloeide planten kort gesnoeid.


Ook werd er al het overige tussen de planten geknipt en aangeharkt.
Voorzichtig lopen tussen de al opkomende kleine plantjes met al beginnende knoppen, is een must.


Lars vind het waarschijnlijk leuk werk zo te zien met zijn brede lach. Hij harkte alles te samen om het netjes achter te laten.
Naast de bosborder even verderop zijn al eerder de takkenrillen vernieuwd maar dan door gele wilgentakken. We laten het toch nog even zien hoe mooi dat staat.


De afwerking rond de bosborder werd “afgeblazen” door Arjen.
De koffie ronde werd deze keer verzorgd door deze twee dames.




De gezelligheid tijdens deze koffiepauze spreekt zo te zien weer voor zichzelf.
Karin en Diana werkten ook weer met “kromme rug” in de BZN border.
Misschien met meerdere helpers maar daar is helaas geen foto van.
Dan het grote maaiwerk op het orchideeën veld onder leiding van Eloy Overvelde, onze bioloog in de Hoekwierde. Hierbij een deeltje van zijn uitleg.
Ecologisch maaien:
Vanaf 2026 gaan we aan de slag met ecologisch maaien op verschillende stukken grasland, zoals het orchideeënveld en de bermen langs het fietspad bij de kwelbeek. Door op het juiste moment te maaien geven we wilde kruiden (=planten) de ruimte in plaats van dat gras domineert. Hierdoor ontwikkelen deze graslanden zich tot kruidenrijke of zelfs bloemrijke graslanden!
Eloy.


Het hele deel van dit veld moest gemaaid worden. Dit ging wel moeilijk doordat het gras plat ging liggen. Dit werd gedaan met wel 4 bosmaaiers.
En dan met zo’n 10 harkers het gras op hopen te harken wat opgehaald werd met kruiwagens om aan de kant van het fietspad te brengen, wat later door de gemeente opgehaald zal worden..


Zo hebben er wel 15 mensen aan mee gedaan en dit om de kans te geven dat de orchideeën zich kunnen ontplooien.


Het was een flinke klus. Het hele vak kreeg men niet af vandaag. Dat wordt later weer opgepakt op een andere werkdag.


Hier werden de wilgenplantjes uitgegraven die elders weer worden verplant.


Mooi veldoverzicht foto.
De verzamelhoop voor de gemeente afvoer.

Na al dat werk werden wij verwent met heerlijke soep van Elise.


Vega Harira soep uit Marokko.
Zie beschrijving.
Hierbij enkele foto’s van eerdere WWO soep eters. Ze waren van deze dag niet gefotografeerd. Maar alle bovenstaande foto’s zijn gemaakt door Pauline.


Op naar de volgende WWO. Hans.




















Geef een reactie