www.hoekwierde.nl

Welkom bij de Bewonersgroep Hoekwierde

Algemeen, EZH Weekjournaal, Zelfbeheer

EZH weekjournaal; week 41.

Maandag; Fred doet snoeiwerk aan de struikenborder tegenover zijn voordeur. En voert het snoeisel af. Willem van de Kimwierde is net met de VUT en wil ook wat in de wijk gaan doen. Hij vraagt of hij oa met een hoge drukspuit de brug mag schoonspuiten. Geweldig natuurlijk maar ik vraag dat toch maar aan Ouwe of daar geen bezwaar aan verbonden is. Verder is er hard gewerkt aan de bosrand, de boomgaard drain en de hoeksteen. Zie daarvoor de afzonderlijke verslagen.
Dinsdag; Thijs opent de bosrand. De haag van iepenveren eruit en op de wal.Op de “kale” plekken gaat in het voorjaar gezaaid worden en er komen nog enkele struiken in. Alles om plant, vogel en insektenleven te bevorderen. Er worden door Thijs drie plekken geprepareerd voor het planten van bollen. Mooie kleuren in het vroege voorjaar.
Bram plaats een depodog bak.


Woensdag;Simon is bezig met zijn nieuw aan te leggen vaste planten border. Wat hij wegspit krijgt een nieuw leven in het windbos. Thijs werkt weer aan de bosrand. Het bezoek aan de wijk van vrijwilligers uit Purmerend is uitgesteld.
Donderdag; Ad van de Veldweg leent onze handmaaier en maait het gras tegenover zijn woning. Daar is hij de gehele dag mee bezig. Volgend jaar wil hij daar structureel met een grote maaier aan de gang. Als Ad en ik de maaier terugplaatsen in de container treffen wij daar Lap die een verbanddoos en een brandblusser aan het aanbrengen is. Ton heeft een overleg in het stadhuis over de ondersteuning van vrijwilligers in de rest van de wierden. Mooie intenties zijn er uitgesproken tijdens de ondertekening van onze samenwerkingsbijeenkomst. Maar tot dusver is er nog niet zo veel geregeld.
Vrijdag; Lap en ik plaatsen twee palen bij Anita voor de deur en Decia krijgt een nieuwe tegel. Ad is de gehele dag bezig met hooien van het gemaaide gras.
Zaterdag; de vogelbossers zijn actief in hun bosje. Ik zie Lap persoonlijk met een grondboor een onderzoek doen naar de waterhuishouding van het grote veld. Er staan nog steeds plassen in de boomgaard. Is die drain wel goed aangesloten??
De gemeente laat ballast het hoge gras en riet maaien en bundelen. Een fraai landelijk beeld.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ook laat de gemeente een extra drempel asfalteren op de dijk.

Wensen week 42.

Kees, Lap en Jos vormen de maaiploeg van de week. De noodzaak voor maaien neemt af. Wellicht pakken ze andere zaken op. Blaadjes vallen, dus bladblazen kan in dit jaargetijde volop.En borstelen en kantjes steken en……
Woensdag is het zaagdag. In het windbos gaan een paar schietwilgen plat.
Wellicht heeft Ballast tijd voor het verwijderen van de hopen aarde die nu in de wijk liggen.

De natuur gaat haar eigen gang.

 

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Thema door Anders Norén