Maandag
Martin , Rob en Lap zijn al vroeg uit de veren en zij zijn al snel aan het maaien. De regen en de kou zorgen er voor dat zij stoppen. De regen is niet goed voor de veiligheid van de drie en voor de kwaliteit van ons gazon.
Dinsdag
Overal ploppen er berenklauwen langs de kwelbeek tevoorschijn. Dat doet pijn aan de ogen. Dat er op wonderlijke wijze overal lissen verschijnen wordt als weldaad ervaren.
Joop haalt zijn schaatsen uit het vet. Zo koud is het vandaag.
Woensdag
De maaiers van dienst, Lap, Rob en Martin, maaien vandaag het buitengebied.
En zij blazen op de tonen van het Wilhelmus hun straatje weer gras vrij. Daarna gaat de maaier met Gijs helpen in de Korn en Leemwierde. In de middag pak ik de bosmaaier en maai rond de kwelbeek en het windbos de obstakels vrij. Voor de rest is het een rustige Koningsdag. Minder koud en nat als voorspelt.
Donderdag
Vandaag hebben Klaas, Ton en ik een gesprek met directeur Karin van Ymere. De boodschap van Karin was bijzonder. De kans is groot dat ,getoetst aan de nieuwe woningwet ,de windbos flat niet past bij een corporatie. Ymere zal voor de zomervakantie de gemeente berichten over haar standpunt. Als dit scenario doorgaat dan zal de gemeente een nieuwe ontwikkelaar voor de wind bos flat moeten gaan zoeken. Als zij van mening zijn als dat indachtig de motie dit wenselijk is. Gezien dit inzicht had het geen zin om te verkennen hoe de weg naar een alternatieve bouwlocatie in Haven het best bewandeld kan gaan worden. Wordt vervolgd.
Vrijdag
Lap en Martin maaien en blazen op de plekken waar zij deze week nog niet zijn geweest.
Reimert dropt twee vrachten zand tbv de paden langs de kwelbeek. Gaan wij morgen mee aan de slag.
Zaterdag
De WWO van april brengt werk in het windbos, de hoekborder en langs de kwelbeek. 25 deelnemers hebben het druk met het steken van berenklauwen, met maaien, met schoffelen,
spitten en omvattend grondverzet. Een klein stukje kwelbeek pad is opgeleverd.
In de middag is Lap er als de kippen bij om een jongen uit het water te trekken. Door de spekgladde kleioever was de knul te water geraakt en was niet meer in staat er zelf uit te kruipen.
Zondag
Als je vroeg opstaat zie je vaak een vos voorbij lopen. Marion heeft vanochtend om 6 uur een ontmoeting met een ree. Het is een tijd geleden om oog in oog te staan met twee ree bruine ogen. Een kwaliteit moment waar Marion de gehele dag van heeft nagenoten.
Johan
Hoe krijgt Marion het voor elkaar om steeds weer zulke prachtige natuurmomenten vast te leggen? Hulde voor deze prachtige plaatjes.
Marion Lap
Vroeg opstaan en mazzel hebben Johan.
Het waren twee reeën. Op de middelste foto is het even zoeken maar de tweede ree staat goeddeels verstopt achter de achterste boom. Je ziet nog net de kop en een stuk nek.
Camelia en Rob
Zelfs na ruim 30 jaar weten de reeën ons nog steeds te vinden.
Bravo Marion.
Josee van der Sluis
Hans, fijn dat je er was om die jongen de helpende hand te bieden.