www.hoekwierde.nl

Welkom bij de Bewonersgroep Hoekwierde

Algemeen, Braamsluipers, EZH Weekjournaal, Vogelbos, Zelfbeheer

Weekjournaal zelfbeheer Hoekwierde e.o. Week 50. 08 dec.- 14 dec. 2025.

Heel veel knip, zaag en trekwerk met z’n drieën tijdens het Vogelboswerk.

Donderdag:

Struikrovers 11 dec 2025

Het bos is bijna bloot. Het meeste loof is gevallen. Waar de bodem bedekt is met een dikke laag bladeren, steken ranke struiken en stammen omhoog de lichtbewolkte hemel in.

Daar tussendoor zie je nu fietsers en wandelaars over de paden gaan. Ons bos heeft weer een heel andere dimensie, hoe mooi is dat.

We verspreiden ons om op verschillende plaatsen aan de slag te gaan. En ná de pauze houden we het met het spitten, na wekenlang noeste arbeid, voor gezien. Honderden bramenwortels liggen inmiddels over de rillen uitgestrekt. Maar in het naakte bos staan de bosrank en clematis nog wél in het blad, dus trekken we armenvol zacht knisperend gebladerte omlaag. Het bos wordt er nog een beetje bloter door.

Arjen, Bart, Corrine, Diana, Greet, Marlies.

Vrijdag:

 

Ik ben maar vast begonnen om dit lelijke stuk riet weg te maaien. Ook flinke sporen in het gras achter latend.

De aannemer van de gemeente hebben maar grove happen riet gemaaid. Ik heb het gras vast aangeharkt van het verdwaalde riet en de diepe plekken in het gras gerepareerd. Volgende week haal ik de rest riet weg aan, en in de waterkant.

 

Zaterdag:

Vogelboswerk 13 november 2025.
Vandaag een werkgroep bestaande uit Ruud, Johan en Yvonne.
Als er meer werkers waren geweest zou Esther Go, gebiedsbeheerder van Almere-Haven komen vandaag. Is nu uitgesteld naar begin volgend jaar. Ze wil graag zien wat wij zoal doen en misschien ook meewerken.

De kruiwagens staan er wel. Dan moeten ze ergens te vinden zijn.

Gevonden. Ze zijn hier druk bezig om een eerder gevelde boom nu in kleine stukken te zagen en de takken af te knippen, om dit vervolgens op de takkenrillen te leggen.

Tot aan de koffie pauze hadden zij er genoeg werk aan gehad. Maar dan is er weer een deel opgeruimd in het bos.

Tijdens de pauze van de Vogelbos werkochtend werd bij Rob en Elise een heerlijke plak kerststol met roomboter gegeten.
Van links naar rechts: Nicolette, Yvonne, Ruud, Elise en Johan.
Zelfs Johan sloeg de kerststol niet af!
En de foto mooi genomen door Rob en de tekst gemaakt.

Dit was de laatste Vogelbos werkochtend van 2025.

Zondag:

Zondag; Jeu de Boules speel middag:
Vandaag geen JDB gespeeld.

Tot de volgende week dan maar weer. Hans.

Geef een reactie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Thema door Anders Norén