Maandag:
De Gemeentelijke borstelmachine komt twee maal per jaar de straatgoten vegen. Ook in de Hoekwierde en dat scheelt ons weer werk om het schoon te blazen.
Er begint al ergens op te lijken. Het is moeilijk en zwaar werk voor Mike en Ruud maar dan heb te ook wat. Dit moet een stevig en hufterproef bankje worden voor tussen de twee mammoetbomen op het centrale grasveld.
We wisten deze dag (Martin en Hans) niet wat we konden doen. Het idee was om toch dan maar een begin te maken met knotten van de wilgen rond de kop van de kwelbeek nabij de zwaluwtil en een deel langs de kwelbeek. Trouwens Martin wilde zijn accu kettingzaag eens uit proberen.
Dat ging lekker snel zeg met zo’n goede zaag.
Zo hebben we +/- 16 bomen geknot en van de takken mooie hopen gemaakt.
En aan het eind was Martin en ik ook wel uitgeput.
Dinsdag:
De bekende paddenstoelen en mooie bloemetjes.
Woensdag:
Rudy heeft de laatste 7 wilgen geknot tot het Dunloppad nadat hij vernomen had dat wij (Hans en Martin) al begonnen waren.
En de takken netjes op hopen gelegd.
Aan de andere zijde van het Dunloppad zullen alle wilgen zaterdag geknot gaan worden tijdens de WWO.
Donderdag:
Het was vandaag weer de maandelijkse zaagdag. Ik was er vandaag niet bij, maar kan wel zeggen dat een groep van +/- 15 man/vrouw op diverse plaatsen in het windbos alle takken die eerder gezaagd zijn door de Fa. de Vries uit het bos zijn gesleept. De eerste hoop in het gras tegenover HW 10. Zo te zien schuift Arjan nog wat takken bij. Er was ook nog genoeg te zagen door onze zagers. Ook is met de tractor met aanhanger diverse ritten gemaakt om weer de gezaagde stammetjes rond te verdelen die nog in het bos lagen.
Tussendoor hebben ze even een koffie pauze gehad, wat verzorgd was door Henny.
En de tweede hoop aan de rand van het bos langs het fietspad aan de dijk. Er komt nog een derde hoop bij tegenover de ingang van “De Plek” naast het begin van de wadi. Deze plekken zijn de wens van de Hakselaar om er makkelijk bij te kunnen om de takken te versnipperen.
Vrijdag:
Hier werd door de Hovenier in opdracht van Harm Slagter de diverse soorten planten gebracht voor het Windbos en Vogelbos. Arjen en Levien hebben dit begeleid.
Martin en Hans hebben de planten bestemd voor het Vogelbos alvast uitgezocht en naar de vlinderstrook gebracht.
Jos,
Marlies en Levien pakten het gelijk aan en begonnen vast een aantal planten in te graven in het bos.
Zaterdag:
Het was vandaag de Wijk Werk Ochtend. Er wordt nog gewerkt aan het verslag.
Zondag:
Er is al een begin gemaakt om van de stam een bankje te maken die bij de zwaluwtil staat.
Dit is jammer. Dit is een deel van een heuse uilen nestkast die uit de boom is gevallen.
Arjen, Martin en Hans hebben hier een aantal dode takken gezaagd die dreigde naar beneden te vallen.
Dit was het weer voor deze week.
Geef een reactie