Maandag
Lap is met electra bezig. Maryse heeft toestemming gegeven om stroom van haar huis naar het grote veld te leiden opdat wij daar bij feesten en partijen gebruik van kunnen maken. Als cadeau voor dit gebaar maakt Lap een aansluiting in de tuin. Johan zoekt in het riet naar bere materiaal om vloeitjes te kunnen maken.
Regien en ik voeren groenafval af dat nog in de wijk lag. Lap past de route van de rode wandeling aan. Er gaan paaltjes weg en bij de kwelbeek komen nieuwe te staan. Zie ook de QR-code “Algemene beschrijving rode wandelroute”.
En Sint Simon schenkt diverse houten palen, gereedschap en een nieuwe schepsteel.
Dinsdag
Johan verbreedt weer een stuk van het zandpad vanwege oprukkend riet. En Rob is nog steeds bezig met de grote rietvoornverhuizing. En dat doet hij niet voor niets. Arjen stuit tijdens zijn fotosafari op een ijsvogel in het riet tegenover de wand. De vogel duikt , vangt een vis en vliegt weg voordat de camera van Arjen ingesteld is. Het beestje doet zijn naam eer aan. De blauwe flits. En steekt zijn tong uit naar Arjen. Of is het een visje. Tja, het gaat allemaal zo snel.
Deze week zijn er 8 jdb spelers . Zij spelen drie spelletjes .
Woensdag
De HB ploeg van de week bestaat uit Thom, Bram en Rob. Bram laat in Zeewolde een lekke band plakken. Lap borstelt een deel van de wijk.
Donderdag
Regien maait het begin van de wijk. Na twee uur is het te nat om door te gaan. De rest van de dag blijft het motteren en regenen. Wat een sombere , kille dag. Bah. Is ook de reiger van mening.
Toch zijn er braamsluipers actief. Lap schoffelt de Nicolette allee en Ruud, Johan , Regien en ik halen de laatst jutvracht bij Marina Muiderzand op. “Zo, daar kunnen wij morgen mee aan de gang”.
Vrijdag
In het kader van de nieuwe overeenkomst met de gemeente en enkele knelpunten in de verharding van onze buurt hebben wij , Lap, Ton en ik , een gesprek met Nico Loopstra van de afdeling beheer.
Ook hebben wij het over een permanente stroom en watervoorziening op het grote veld. Tjeetje ,dat gaat gepaard met een heeeele hoge berg bureaucratische toeters en bellen. Een uitdaging om te onderzoeken of dat in harmonie ook eenvoudiger kan. Over een aantal zaken maken wij afspraken.
Thom borstelt het begin van onze buurt. Lap is blij na het uitvoeren van een aantal kleine klusjes. Overleg met Decia over aanpassing van de kaart, schonen boom speelplek, verwijderen KWAM roestvlekken. Mike speelt vandaag de lelijke lange rietstengel trekker.
Schonen juthout door Thom, Mike , Lap, Ruud , Joop en mij. Wij maken stapels van geschoond hout.
Mini serveert een drankje tot besluit. Voor het schonen hebben wij nog enkele uren te gaan. Volgende week vrijdag middag. Daarna gaan wij bouwen.
Zaterdag
Twee vogelbossers vandaag. Dick en Lap. “We hebben weer jacht gemaakt naar de Japanse duizendknoop. Wordt wel steeds minder. Nu maar één zak afval. Dick heeft daarna nog enkele foto’s gemaakt en Lap heeft nog wat overhangende braamtakken weggeknipt.” koppelt lap terug.
Lap gaat door met het schonen van de boomspeelplek. Harken, bast verwijderen en scherpe punten afvijlen
Tot slot leegt Lap alle afvalbakken in de wijk.
Zondag
Het is druk op de ijsvogel spotplek.
Maar tijd voor rust heeft de vogel vandaag niet. Hij/zij flitst, sneller als Daphne, voorbij. En de vogel is gevlogen, geen foto vandaag. Maar niet getreurd, Arjen heeft wel andere fraaie plaatjes geschoten deze week.
Geef een reactie